Answer: NEED PICTURE TO ANSWER, we dont know if it a square or if its a rectangle, sry
Step-by-step explanation:
Yes you are correct that is the answer.
Answer: The 12.81 for 14 lbs of apples is the better buy.
Step-by-step explanation:
Find the unit price (the price of 1 lb of apples)
7.64/8 lbs = 0.955 per pound
12.81/14 lbs. = 0.915 per pound;
Answer:
well the money doubles every 6 years but its only been 4 so
7,400 x 4 = 29,600
$29,600 is the answer