1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
DedPeter [7]
2 years ago
6

I need help on this and if you the first person to answer this correctly then I would mark you BRANILIST​​​

Mathematics
2 answers:
lesantik [10]2 years ago
8 0

Answer:

60

Step-by-step explanation:

V125BC [204]2 years ago
7 0

Answer:

17

Step-by-step explanation:

\sqrt{300 }  = 17.32

Round to the nearest whole number which is 17.

You might be interested in
Can someone please help me
Natalija [7]
B. 

Using this will give you proper representations in similar triangles. 
3 0
3 years ago
Guided Practice 1: You are selling tickets for a high school basketball game. Student tickets cost $3 and general admission tick
goblinko [34]

Answer:

200 tickets for $5

150 tickets for $3

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
If a 50-inch flat-screen now costs $1200, what will it cost in three years?
Wewaii [24]

Answer:$3600 hope this helps

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Help asp, I can’t find the answers:P
zepelin [54]

Answer:

the answer will be B

Step-by-step explanation:

It does increase

8 0
2 years ago
At what rate is a car traveling, if it goes 157.5 miles in 2.5 hours?
Finger [1]

divide total miles by time:

157.5 / 2.5 = 63 miles per hour

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 3. HELPPP asaaaaaapppppp
    7·1 answer
  • 5 ft
    9·2 answers
  • How many real number solutions does the quadratic below have? y=2x^2-10x+6
    8·2 answers
  • QUESTION 3 Which inequality is a true statement?
    11·1 answer
  • Someone please help me with this
    9·1 answer
  • Can y’all do me a big big favor and help me pls
    6·1 answer
  • Ind the surface area of the square pyramid shown below.
    15·2 answers
  • Which rational number corresponds A on the number line
    9·1 answer
  • You can buy 5 oranges for $2.50. What is the unit rate for 1 orange? How much would 8 oranges cost?
    10·1 answer
  • Help my hw is due by 12:00 am for final grade!!
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!