1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
klio [65]
3 years ago
13

Divide using a common factor of 5 to find an equivalent fraction for ten tenths

Mathematics
1 answer:
Gnoma [55]3 years ago
8 0

Answer:

the correct answer is two halves

Step-by-step explanation:

10/10 divided by 5 is 2/2

You might be interested in
Is the decimal form of 13/3 a rational number?
Arturiano [62]
I would assume so since it is a repeating decimal. 
7 0
4 years ago
Are there sample worksheets for accounting
tiny-mole [99]
Yes, there are! Hope this helps! Have a great day! :)
5 0
3 years ago
Simplify the sun if possible 3/6+2/6
Inga [223]
3+2=5
6+6=6 just carry over the six
it's at its simplest form

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the constant of proportionality?
lawyer [7]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the perimeter of ABC to the nearest whole number?
kogti [31]

Answer:B

Step-by-step explanation: closes to caclation

8 0
3 years ago
Other questions:
  • An airplane traveled 1,991.25 kilometers at an average speed of 885 kilometers per hour. How long did it take for the airplane t
    15·2 answers
  • Planners of an experiment are evaluating the design of a sphere of radius r that is to be filled with helium (0°c, 1 atm pressur
    11·1 answer
  • Megan received a $208,000 inheritance after taxes from her parents. She invested it at 8% interest compounded quarterly for 5 ye
    11·1 answer
  • Estimate how many times larger 10 x 109 is than 99 x 106.
    6·2 answers
  • Please simplify this ITS URGENT !!
    8·1 answer
  • If f(x) = x2 – 3 and g(x) = 4x +3, then<br> f(g(2)) =
    9·1 answer
  • Can anyone help me in these questions
    14·1 answer
  • A 4-foot-long sandwich is cut into servings that are each foot long. How many servings will there be after the sandwich is cut?
    9·2 answers
  • Which number can each term of the equation be multiplied by to eliminate the fractions before solving?
    7·1 answer
  • Which is a better deal per ounce? 24 ounces for $2. 99 or 36 ounces for $4. 99?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!