1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fiesta28 [93]
3 years ago
9

I finished sorting them, if any of them are wrong lmk the letter. (No link and don’t solve)

Mathematics
1 answer:
IrinaVladis [17]3 years ago
3 0

Answer:

:)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
The gap is selling shirts for 30% off the original price. The shirts are on sale for $22.40. What was the original price of the
svet-max [94.6K]
If you would like to know what was the original price of the shirt, you can calculate this using the following steps:

30% + 100% = 130%

130% of $22.40 = 130% * 22.40 = 130/100 * 22.40 = $29.12

The original price of the shirt was $29.12.
5 0
3 years ago
In the equation sqrt n+5 - sqrt n-10, what is the value of n?
irinina [24]
First, square the entire problem. Then add the n's and subtract 10 from 5. You will then get 2n-5=0. Add 5 to both sides, then divide by two to get the answer. (2n=5, n=2.5)
6 0
3 years ago
(5^49/5^48)+4^0−(1)^79⋅(−3/−4^9)^0
MrMuchimi

Answer:

I believe it is 3.75

Step-by-step explanation:

(5^49/5^48)+4^0−(1)^79⋅(−3/−4^9)^0

5+1−(1)^79⋅(−3/−4^9)^0

5+1−(1)^79

5⋅(−3/−4^9)^0

-3 divided by -4 to the power of 9 to the power of 0=0.75

5 times 0.75=3.75

Hope this is correct! xx

3 0
3 years ago
What is the unit rate of $46 for 5 toys
Nookie1986 [14]
I think it would be $9.20 because 46 divided by 5 = 9.2
8 0
3 years ago
Plz I need help with number 3 !!!
vovikov84 [41]
Well the ratio would be 8:24, or in reduced form, 1:3. you would solve it by taking sale of strawberry yogurt for the first half of the ratio, and then adding up all of the values to get the total.
5 0
3 years ago
Other questions:
  • One day, a person went to a horse racing area. Instead of counting the number of humans an horses, he counted 74 heads and 196 l
    6·2 answers
  • Which number sentence shows the commutative property of addition?
    8·2 answers
  • In the united states, 13 out of every 20 cans are recycled. what is the percent of cans are recycled
    6·2 answers
  • What type of triangle would have its orthocenter on the triangle?
    13·1 answer
  • A line has a slope of 3 and a y-intercept of 4. What is the equation of the line in Slope Intercept Form?
    8·2 answers
  • or the past 50 days, daily sales of laundry detergent in a large grocery store have been recorded (to the nearest 10). Units Sol
    5·1 answer
  • How many 2 3 -quart portions are in 7 1 2 quarts of soup?
    5·2 answers
  • Can someone please help me!!
    15·1 answer
  • What is $920.86 rounded to the nearest 100 dollars?
    5·1 answer
  • Half of the children in a library group like pets, one fourth don't like pets and seven children do not have any
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!