1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna35 [415]
2 years ago
12

Help me plz i’ll give extra points

Mathematics
1 answer:
Anon25 [30]2 years ago
8 0
B,D

(1,3),(2,5),(3,7)(4,9)
(1,3),(2,3),3,3)(4,3)

I think that’s it
You might be interested in
(-2) + (-4) - 8 x ( 2 ÷ ( (-10) ÷ 10) )<br><br> Please show work!
frozen [14]

Answer:

10

hope this helps

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A rectangle has a perimeter of 24 inches and a width of 4 inches. What is the length?
Svetradugi [14.3K]

Answer: the length is 8

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
7th grade math plsssssss help
Aloiza [94]

Answer:

64

Step-by-step explanation:

length(l)=8cm

breadth(b)=2cm

height(h)=4cm

volume=l×b×h

=8cm×2cm×4cm

=64cm³

5 0
3 years ago
Drinking 6 fluid ounces of milk provides 202.5 milligrams of calcium. How many fluid ounces of milk are required to provide 52.5
zepelin [54]
1.) 202.5 ÷ 6 = 33.75 ml of calcium/one fl oz of milk

2.) 33.75 ml (1.556 fl oz or about 1.6 fl oz) is about 52 ml or 52.515 ml of milk

3.) D. 1.6 fluid ounces
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please answer this correctly Jessica has forty cents her sister has forty eight cents if a gum ball costs eight cents how many g
tresset_1 [31]

Since Jessica has 40 cents, and one gum ball costs 8 cents, you need to divide 40/8 = 5. The answer is 5 gum balls

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Need ASAP <br><br>An equilateral triangle is shown<br><br>what is the perimiter
    12·2 answers
  • 4. What is the measure of each interior angle of a regular 28-gon?
    10·1 answer
  • The cost of 3 notebooks and 2 pencils is $5.10. At the same prices, the cost of 2 notebooks and 3 pencils is $4.65. What is the
    15·1 answer
  • HURRY PLEASE!
    9·1 answer
  • Help me please please
    15·1 answer
  • 1,000 grams
    10·1 answer
  • Ollie says that is 25 is x 1/5 the product is equal to 25 is only correct if not explain why
    9·2 answers
  • Can someone solve this?
    14·1 answer
  • Chase is comparing music subscription price . a 12 month with all ears cost $91.80 and a subscription with press play cost $19.3
    8·2 answers
  • 7/10 - 5/8 in simplest form ​
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!