1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
katovenus [111]
3 years ago
10

Help thx also this for brainliest

Mathematics
2 answers:
fenix001 [56]3 years ago
8 0

Answer:

7. B

8. D

9. A

Step-by-step explanation:

hope this help ls you and also GOOOOOOOOOOOOOOOOO from unspeakable

vova2212 [387]3 years ago
3 0

Answer:

1)b  2)d    3)c

Explination: a bus is 12 meters so you will measure by meters

inches are bigger than centmeters and a nail is almost 2 inches so u will mesaure by inches

a new born baby is most likely to be 9 pounds so u weights by pounds

-mr harris

(ps: brainlist appreciated)

You might be interested in
Can sides of a triangle have lengths 1, 13, and 14 ???
victus00 [196]

Answer: Yes it can!

Step-by-step explanation:

This is called a scalene triangle, where all 3 sides are different lengths.

5 0
3 years ago
A truck driver averages 60 miles per hour while delivering freight to a customer. On the
Arturiano [62]

Answer:

315 divide by 7 nevermind

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help! ASAP! I’m in a rush to graduate !
RSB [31]
S= 70w + 750
s(19) = 70w x 19+350= 1680 
so its 1680

4 0
3 years ago
Aliyah has $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost?
Keith_Richards [23]

Your answer is $2

She spent $2 on each pencil 2 x 7 = 14 take away 14 from 24 you get 10

8 0
3 years ago
Give me the rate, time, and distance plus the amount of hours thanks
shutvik [7]

Answer:

Ask brainly :)

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • A ​used-boat dealership buys a boat for ​$2800 and then sells it for ​$4000. What is the percent​ increase?
    12·1 answer
  • Ratios that show the same relationship are
    7·2 answers
  • Let f(x)=ln(3x)+2.5 .
    10·2 answers
  • 0.2 is what percent of 2?
    6·2 answers
  • Xiao bought 4<br>gallons of gas that cost $2.50 per gallon<br>What is the total cost of the gas?​
    15·2 answers
  • ( HELP? Will Mark :) )
    10·1 answer
  • 24 is what percent of 32? Can y’all please help me I don’t understand what I have to do for the number lines
    11·2 answers
  • the perimeter of a rectangle is 52 cm. The length of the rectangle can be represented by (x.+5) and its width can be represented
    5·1 answer
  • HELPPP 20 PNTS
    10·1 answer
  • N divided by 2 - 6 = 8
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!