1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vsevolod [243]
3 years ago
6

Aliyah ran 17.7 miles less than Imani last week. Aliyah ran 15.9 miles. How many miles did Imani run?

Mathematics
1 answer:
antoniya [11.8K]3 years ago
8 0
Imani ran 33.6 miles
You might be interested in
(9x²+24x-8)-(5x²+3x+10)
motikmotik

Answer:

4x^2 + 21x - 18

Step-by-step explanation:

(9x^2+24x-8)-(5x^2+3x+10)

9x^2+24x-8-5x^2-3x-10

9x^2 - 5x^2 = 4x^2

24x - 3x = 21x

-8 - 10 = -18

Answer: 4x^2 + 21x - 18

8 0
3 years ago
Good Morning Ethansledd17!<br> what is 54873578x958498=?
pickupchik [31]

Answer: 5.259621477e13

Step-by-step explanation: Hoped this helped!!!

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What Number must you add to complete the square?<br> x2+2x=23
Vadim26 [7]
X = {3.898979486, -5.898979486}

x = {3.9 x -5.9}
7 0
2 years ago
What is the value of ?
ryzh [129]

Answer:

65

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
(a+b)^2*(a-b)<br> please answer me fast ​
kondaur [170]

Answer:

a^3b + 2a^2b^2 + ab^3

Step-by-step explanation:

(a+b)^2

= a^2 + 2ab + b^2

ab(a^2 + 2ab + b^2)

= a^3b + 2a^2b^2 + ab^3

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Jon spends 1/4 of his vacation budget on food and 2/3 of his budget on hotels. He spends $242 on food and hotels. What is Jon’s
    9·1 answer
  • The temperature on a particular day started at –13°F. It rose steadily by 3° each hour. The function y = –13 + 3x models the tem
    15·1 answer
  • Sam had $145 to spend on six books after buying them he had $13 how much did each book cost
    6·1 answer
  • Evaluate ( 1 2 )x^ 0 ,
    7·1 answer
  • How do you know that the decimal gor 2/11 repeats without ending​
    11·1 answer
  • If 4 sec a _ 5 = 0, evaluate 2 cos a + 5 sin a ÷ 2 sin a + 5 cos a​
    12·2 answers
  • What is the surface area of the given figure
    13·1 answer
  • Find the slope of the line y= -3x+7
    9·1 answer
  • Cathy bough treats at her local bakery the past two weeks. The first week she bought 6 donuts and 3 muffins and paid $42. The se
    6·1 answer
  • Please help me with math pt.1
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!