1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Iteru [2.4K]
3 years ago
7

Help I will give brainiest what is the solution​

Mathematics
1 answer:
sdas [7]3 years ago
7 0

Answer:

(0,-1), y, 3, 3 up, 1 right

(0,1), y, 1 up, 1 right

Step-by-step explanation:

just fill in the blanks in the order of these answers

You might be interested in
(20PTS, Will mark brainliest!) What is the 8th term of the arithmetic sequence with a first term of 7 and a common difference of
tangare [24]

Answer:

the answer is-14 please do you get it

8 0
2 years ago
Find the total cost if wacky widget company makes 350 widgets
Nikitich [7]
Let's say a widget costs "x" dollars.

Let's say x=1.50.

cost=350x= 350*(1.50)=525 dollars

Or more specifically

cost=nx, with n bring number of widgets

c(x)=nx
8 0
3 years ago
You are choosing a passcode for your new phone. It has to be a 6 digit code using the numbers 0-9. You are allowed to repeat a n
RoseWind [281]

Answer:

one in a million chance

Step-by-step explanation:

he combination can be 000000 or 999999, or anything in between. Since the odds of getting each digit is 1/10, you multiply 1/10 by itself 6 times. There's literally a one in a million chance of guessing the PIN correctly.

4 0
3 years ago
Syracuse and New York City are 240 miles apart. One car left Syracuse heading for New York City at an average of 65 mph. A secon
bazaltina [42]
Let x be the distance from Syracuse where they pass. The first car travels a distance of x in time x/65 while the second car travels a distance 240-x in time (240-x)/55. They pass at the same time after leaving their starting points so x/65=(240-x)/55.
Cross-multiplying we get: 55x=65(240-x)=15600-65x, 120x=15600, x=15600/120=130 miles.
They pass 130 miles from Syracuse.
6 0
2 years ago
3273 is least or greather to 3279
slega [8]
3279 is greater than 3273
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • (x 2 + 4x + 8)(2x - 1) find the product
    11·1 answer
  • You are buying boxes of cookies at a bakery. Each box of cookies costs 4$. In the equation below, c represents the number of box
    10·1 answer
  • (2x-10)(x+3)<br> Simplify each expression
    6·2 answers
  • What is 1.2 to the tenth power
    10·2 answers
  • I need help with this math problem.
    6·1 answer
  • Why did the chicken cross the road
    10·2 answers
  • For the school play, adult tickets cost 4 and children tickets cost 2. Natalie is working at the ticket counter and just sold 20
    11·1 answer
  • 25 POINTS!!!! Help please
    15·1 answer
  • Please help someone..
    7·2 answers
  • 10. Sonia paid $ 19.55 for 3.4 pounds of salmon. What is the price per pound of the salmon?​
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!