What following example. There is no example for us to help u with
Answer:
they are complementary
Step-by-step explanation:
Answer:
24p
Step-by-step explanation:
£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges
cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24
Answer:
decay
growth
decay
i'm sure im in k12 for 9 th grade please tell me if i'm right
Step-by-step explanation:
A: 25.12 (26 if your rounding)
B: You have to multiply R by 2 then by pi (3.14)
C: 10.5 (11 if your rounding)
Step-by-step explanation:
For a: A circle's circumference is its diameter multiplied by pi (3.14) To get the diameter you would multiple the radius by 2. Therefore your answer being 25.12 (Round to 26 if you want)
For c: Divide 65 by pi then that answer by two.