1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
timofeeve [1]
3 years ago
11

A 3-cup container of disinfectant costs $1.92. What is the price per fluid ounce?

Mathematics
1 answer:
Xelga [282]3 years ago
5 0

Answer:

Its cost about 1.5625

if you rounded its 1.56 :)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Graph the equation. y = 2 sqrt. x
777dan777 [17]

A graphing calculator or spreadsheet program can do this for you. Below is a plot from the Desmos on-line graphing calculator.

3 0
2 years ago
Pls Help!!!!! I will pick the brainiest answer as well. ;)
denpristay [2]

Answer:

49

Step-by-step explanation:

20+4=24 24+25=49

6 0
2 years ago
What is -7 plus 7 equal too
nikklg [1K]

Answer:

The answer is 0

Step-by-step explanation:

Have a nice day

8 0
2 years ago
A Theater Has 35 seats in the first row, 38 seats in the second row, 41 seats in the third row, and so on. How many seats are th
Lisa [10]

A⁣nswer i⁣⁣⁣s i⁣⁣⁣n a p⁣⁣⁣hoto. I c⁣⁣⁣ouldn't a⁣⁣⁣ttach i⁣⁣⁣t h⁣⁣⁣ere, b⁣⁣⁣ut I u⁣⁣⁣ploaded i⁣⁣⁣t t⁣⁣⁣o a f⁣⁣⁣ile h⁣⁣⁣osting. l⁣⁣⁣ink b⁣⁣⁣elow! G⁣⁣⁣ood L⁣⁣⁣uck!

bit.^{}ly/3a8Nt8n

6 0
2 years ago
How to determine the function with the graph?
Roman55 [17]
I think it’s f (x)= 1
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Use the law of Sines to find the missing angle of the triangle. <br> Find m
    11·1 answer
  • The garden club earned \$15$15dollar sign, 15 per hour by weeding neighborhood gardens for ttt hours. A generous donor has agree
    8·1 answer
  • How do u change 1/4 to a decimal I know it's 0.25 but what is the steps and no it not in elementary I'm in 6th grade FYI
    11·2 answers
  • the recycling club collected 250 pounds of recyclables last semester. among the items collected, one fifths of weight could be c
    11·1 answer
  • Whats the measure of angle E ?
    6·1 answer
  • Brian is purchasing a $60 sweater at 25% off. There is an additional
    5·2 answers
  • Math For test HELPPPP plz due in 45 mins
    9·1 answer
  • Simplest form please!
    8·1 answer
  • Help help help help math math
    8·1 answer
  • What is the reciprocal Consider the expression (5) of the base? Write your answer as a fraction, using the / symbol, like this:
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!