Answer:
Like I said from before, just make sire all the X’s are different for a function
DOn’t worry about the y, if there are repeating Ys, it doesn’t matter
If the each X is different from other Xs then its a function, if there are more then 1 x it’s not a function.
In This case the answer is
D or the last option
1. b = $95.94 / 6
= $15.99
t = $15.99 / 20
= $0.80
2. A: $1.28 / 8 = $0.16 per oz
B: $1.68 / 12 = $0.14 per oz
Difference: $0.02 per oz
Answer:
huh?
Step-by-step explanation:
Answer:
The terms
Step-by-step explanation:
The terms in this expression are coefficients, constants, variables, and exponents. 3 and 4 would be the coefficients. 8 would be the constant. r is the variable and 2 is the exponent.