1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
PSYCHO15rus [73]
3 years ago
9

Exercise #4

Mathematics
1 answer:
vlada-n [284]3 years ago
7 0

Answer: im not smart so i cant anwer that

Step-by-step explanation:

:)

You might be interested in
2 square root of negative 18
Karo-lina-s [1.5K]

Answer:

8.48528137 simplified is 8.49

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me please
dmitriy555 [2]
I think it is game engine developer or ui
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which graph can be used to find the solution(s) to x^2-1=3?
olga2289 [7]

First of all, you need to attach images for this one. Second of all, graph it in desmos and compare. Thirdly, whichever looks like this.


6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Casey paid $32 for a book that was on a sale at 20% off. What was the original price for that book?
Elis [28]

Answer:

$40

Step-by-step explanation:

If it was 20% off, you are paying 80% of the original price.

So .80 * Original price = $32

32/.8 = 40

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which ones is the LCD (Least Common Denominator) out of these three number: 3, 4, and 20?
Verizon [17]
The least common denominator is 1.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Im horrible at math and need help z and both w's
    10·1 answer
  • The utilities bill for the Millers’ home in April was $132.Forty-two percent of the bill was for gas, and the rest was for the e
    7·1 answer
  • Explain what a ratio is and provide two examples- Please help it would help me out a lot.
    8·2 answers
  • Given that q(x) = 6 -5x and q(x) =21 x=​
    7·1 answer
  • Randal works at a zoo and is buying food for the animals. He buys 187 lbs of food for $1447.38. What is the unit rate?
    15·2 answers
  • Find the surface area of the figure. ft
    10·2 answers
  • Pls help, will give brainlest
    15·1 answer
  • 2
    12·1 answer
  • Evaluate each expression if r=12 s= -4 t= -6<br> rs divided by 16
    10·1 answer
  • Graph absolute value of x-1
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!