1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
agasfer [191]
2 years ago
5

Help I’ll give brainliest

Mathematics
1 answer:
umka21 [38]2 years ago
7 0
I’m not quite sure but I think it could be c. 768
You might be interested in
Can i have some help?? Please???????????????
Sergeeva-Olga [200]
the second is a negative slope due to the fact the line is going the the left and the ind variable is breakfast dep is performance
4 0
3 years ago
Choose the correct equation for the function of the graph below.
Wittaler [7]

Answer:

Y= 1/2 cos4X (Option 3)

Step-by-step explanation:

It cuts axis at 0.5

8 0
3 years ago
In a very survey of 60 student,60 study botany 50 study zoology and 48 studied biology.if 38 study all,how many study zoology al
BabaBlast [244]

Answer:

12 study zoology alone and 0 study none

6 0
3 years ago
Please help.<br><br> Best answer will get brainliest.
nikdorinn [45]

Answer:

59.1 for the mean

Step-by-step explanation:

You add all the numbers together and divde it by the amount of numbers there are.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the square root of negative 17/16
NikAS [45]

The square root of -17/16 is 0.257694102 i

4 0
3 years ago
Other questions:
  • what plan would great a two house legislature with representation decided only by a states population
    15·1 answer
  • A charter bus holding 24 passengers costs $51.00 an hour. If the road trip took 4 hours, what did it cost each passenger?
    15·1 answer
  • Rounding or compatible numbers to estimate the difference. 762-332
    13·1 answer
  • John is putting money into his saving account. He starts with $350 in the savings account, and each week he adds 60$
    10·1 answer
  • It cost $1.25 for half a pound of birdseed . What is the unit rate and what does it represent
    13·1 answer
  • Solve the equation you may find using algebra tiles helpful in solving this problem <br>x+5=-x-5
    11·1 answer
  • Which rate is equvalent to 55 miles per hour
    15·1 answer
  • What does g3/10 represent?
    15·1 answer
  • on monday janelle earned $16 for 2 hours of baby sitting. getting payed at the same rate if she wanted to make 40$ babysitting o
    10·1 answer
  • Thomas uses 4 1/2 cups of flour to make 3 loaves of banana bread. Write and solve an equation to find how many cups of flour are
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!