1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anestetic [448]
3 years ago
14

Vina is asked to graph this system of equations:

Mathematics
1 answer:
NISA [10]3 years ago
6 0

Answer:

Option B

Step-by-step explanation:

You'll find one solution for this, so this system has one solution

You might be interested in
Which expression could you simplify by multiplying exponents?
Aloiza [94]
B usgsvsha yahavvsshsbsvsvs
7 0
3 years ago
Solve. 54 ÷ (4 – 1)3
pshichka [43]
54 divide 3*3=54 is the answer
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
An appliance is for sale at either (a) P15,999 cash or (b) on terms, P1,499 each month for the next 12 months.  Money is 9% comp
frutty [35]

Answer:

Cash price

Step-by-step explanation:

The computation is shown below:

The Interest rate per month (r) = (9% ÷ 12) = 0.75%

Now Present value of the monthly payment is

= PMT × {[(1 + rate of interest)^number of years - 1] ÷ rate of interest}

= 1,499 × {[(1 + 0.75%)^12 - 1] ÷ 0.75%}

= 18,748.89

And the cash price is 15,999

So, the cash price would be lower

5 0
3 years ago
Harold and cindy both found the sum of two 4-digit numbers, but their results were not the same. if kent made an error of additi
Fiesta28 [93]
<span>The difference between the larger result and the smaller result was 10.

Suppose the 4 digits numbers are abcd and pqrs

Here, 1st Number is = 1000*a + 100*b + 10*c + d
and 2nd</span> Number is = 1000*ap + 100*q + 10*r + s

Then, since Kent made an error if 1 in tens columns and Harold added it correct, so the difference will be of 10 points.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Isn’t it 0.44444444.....or 0.444
Nataly_w [17]

Answer: it is 100% A

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A service call to repair a washing machine costs $35 plus $20 per hour. Raphael ‘s machine took 2 hour to fix. How much did the
    6·2 answers
  • What multiplies to be -16 and adds up to be 6
    10·1 answer
  • in intjammera received a $3000 car loan she plans on paying off the loan in 2 years at the end of 2 years jamerra will have paid
    14·1 answer
  • If the sale price is $50, and the percent of discount is 75%, then what is the original price?
    15·2 answers
  • Tell me the linear equation for point-slope form? SOMEONE HELP ME
    15·1 answer
  • what is the scale if the scale drawing area is 5 square inches and the actual area is 125 square feet
    8·1 answer
  • What is the length of the string to the nearest inch
    9·1 answer
  • A machine produces 440 bolts in 48 minutes. At the same rate, how many bolts would be produced in 30 minutes
    14·2 answers
  • A box of cereal costs $3.69. The box has 13.7 ounces of cereal. About how much does each ounce cost?
    15·2 answers
  • 10.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!