Answer: 24 pints
Step-by-step explanation:
multiply the volume value by 8
3*8=24
Answer:
Equation C: 5/8x + 2..5 = 3/8x + 1.5 + 1/4x
Step-by-step explanation:
Let us go through each of the equations one by one.
Equation A: 
This simplifies to

which has infinitely many solutions.
Equation B: 
this simplifies to


which is exactly one solution.
Equation C: 
this simplifies to


There's no way this is going to be possible; this equation has no solutions.
Equation D: 
this gives


which is exactly one solution.
Thus we see that it is equation C that has no solutions.
Answer:
A I think im fairly certain
Step-by-step explanation:
Answer:
634
Step-by-step explanation:
659-25=634
Poor little Francis. :(
Answer:
$0.26
Step-by-step explanation:
To find the unit price, divide the cost by the amount you have.
$2.86/11 = $0.26
The unit price is $0.26.