Answer:
8
Step-by-step explanation:
Answer:
if each tub is $12 the student would make $288
Step-by-step explanation:
Answer:
Chart
Number of loaves Number of Bananas
1 2 1/2
2 5
4 10
Step-by-step explanation:
My friend helped me with this and since I saw no answer here I wanted to help YOU!!!!
So the first one was easy because it already said it in the number line.
The second one you simply multiply 2x 2 1/2
The third one you multiply 4x 2 1/2.
Hope it helps! Stay safe and dont go out during Quarantine!!!!!!!!!!
Answer:
6(x-10)=5-2(1-x)
Step-by-step explanation:
I divided by 3 the parenthesis, and multiplied by 3 the first number, which makes an equivalent equation.