1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Juli2301 [7.4K]
3 years ago
14

How do I solve this ​

Mathematics
1 answer:
Damm [24]3 years ago
7 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Rewrite this as -m divided by 4 - 2 = 3

Add the two to 3 to get 5

Multiply 5 by 4 to get 20

m = -20

You might be interested in
No Links plz<br> help plzz<br> (0000.7x4x6+8to the power of 2)x(16x 8 to the power of 8x5+2)
valentina_108 [34]

Answer:

80.8

Step-by-step explanation: 0.7x4x6=16.8

16.8+8 to the 2nd power= 80.8

6 0
2 years ago
Fill in table and find slope. Please answer ASAP and show work please!
dybincka [34]
Slope is 1/2 love u g
5 0
3 years ago
How do I solve for the quadratic function?
Basile [38]
Aw you put the numbers in so a b c then you solve
3 0
3 years ago
Which expression can be used to solve 3/5 divide by 7/10
kramer

Answer:

\frac{3}{5} *\frac{10}{7}  

=  \frac{30}{35} =\frac{6}{7}

7 0
3 years ago
I need help ASAP 10 points! And I will mark you Brainly
MrRa [10]

Answer:

its c

Step-by-step explanation:

will you please marke me as bainly

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Barbara is a waitress and she usually takes between 5 and 9 tables at a time. She found that when she is assigned five tables, s
    11·1 answer
  • Bubba Bulldog and all of his dog friends love to hide bones! Bubba hid 444 bones, Barry hid 555 bones, Larry hid 101010 bones, a
    5·2 answers
  • Nathaniel mowed 18 lawns in 3 hours. What was his rate of mowing in hours per lawn?
    7·1 answer
  • Need help with this question anybody
    6·1 answer
  • Plz help due soooon thx
    14·1 answer
  • How many ounces are there in 13.5 pounds.
    6·2 answers
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice B: 20 ounces of chocolate
    7·2 answers
  • Kya's house key is 5.2 cm long. How many millimeters long is her<br> house key?
    11·1 answer
  • Please help! ASAP, no bots.
    10·1 answer
  • What does changing the k variable do to the graph of a quadratic function
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!