1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
CaHeK987 [17]
2 years ago
15

Help!! Last one giving 15 points and brainlesit

Mathematics
2 answers:
castortr0y [4]2 years ago
8 0

Answer:

B

Step-by-step explanation:

2-1/2 x 1 x 1/2 = 1-1/4

SIZIF [17.4K]2 years ago
5 0

Answer:

C

Step-by-step explanation:

Multiply 1, 1 1/2, and 1/2 to get your volume

= 1 1/4

Then multiply 1 1/4 by 8 to get your half units

=10

You might be interested in
Costs $17.60 for a pack of 4 padlocks.Find the unit price in dollars per padlock.If necessary, round your answer to the nearest
mel-nik [20]

4=$17.60

1=$17.60/4

1=$4.40

Hole this helps :)

6 0
2 years ago
Identify the values of a , b , and c in the following quadratic equation.<br><br> 2 x2 + 3 x + 7 = 0
Liula [17]
Depends on where you are in the math book but this would be the most simple way.
n= number
sqar(-1) = i

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Solve√( 7×±4 )≈2√× and the steps involved
Neporo4naja [7]
Hey it Tya!

Hey ur welcome !

Hahah
4 0
3 years ago
Determine whether each statement is true or false. If false, give a counterexample.
bezimeni [28]
This statement is true, or else you wouldn't have a sphere.
7 0
2 years ago
Use this picture for all <br>Make sure 1-4 is correct<br>and the answer to 5
qwelly [4]
I can't answer cause u didn't show the angles
3 0
3 years ago
Other questions:
  • The number above the fraction the bar
    7·1 answer
  • How many tens and ones in the number 82?
    5·2 answers
  • Which expression best represents Maria's age if she is 1 3 of her father's age?
    11·2 answers
  • 5.62 × 0.7 = 2.68 × 1.35<br> True or false?
    11·2 answers
  • Autumn sells laptop computers for $800 each. If she sells 57 computers, how much money does she earn?
    12·1 answer
  • Simplify: 1/2 (24q -1)
    10·2 answers
  • HELP!!!!! ASAP!!!! TEST NEED TO BE TURNED IN AT 11:30!!!!
    9·2 answers
  • Can someone please help me
    8·1 answer
  • A 2-gallon bottle of fabric softener costs $16.64. What is the price per cup?
    5·1 answer
  • The amount of energy it takes to run a race is most likely to be a function of
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!