1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leno4ka [110]
3 years ago
13

A particular virus becomes inactive at any temperature below 10 F what would be the inequality

Mathematics
1 answer:
laiz [17]3 years ago
8 0
Hfyfuifiyifuyfuyiyffiyfyfuydiduyffccjvhjvkhvhb,j
You might be interested in
Which Of The Following is Graphed Below
serious [3.7K]

Answer:

b. f(x)=1/(x-2)(x+5)

Step-by-step explanation:

this is what causes the graph to move

4 0
2 years ago
Please help me on these so lost thank you
Gekata [30.6K]
I believe that the answer to the first question is B because you can but 5 cans of beans and 4 cans of tuna in each basket. The answer to the second question is D.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jared buys 2.4 pounds of broccoli for $3.24. Which epuation could Jared use to find c, the cost of each pound of broccoli
sergey [27]

Answer:

the one with 2.4c = 3.24

Step-by-step explanation:

hope this helps

5 0
2 years ago
Whats the answer to these questions, please do not delete
lukranit [14]

Answer:

Answer is in the attached image.

6 0
2 years ago
15x+5y=10 <br>5x-7y=12<br><br>solve using elimination ​
Paul [167]
Point form: (1,-1)
equation form: x = 1, y = -1
8 0
2 years ago
Other questions:
  • What is 10 divide by 64
    12·1 answer
  • A)-8+(-81):(27<br> B)(-3).(-5+7)<br> C)(-12)+15:(-3)<br> ME AJUDAM POR FAVOR
    11·1 answer
  • Solve: 15 -12n=n+2.
    12·2 answers
  • Triangle has an area of 54cm2 and a height of 9m. How long is the base?
    7·1 answer
  • 12 out of 18 students buy pizza for lunch on Fridays. At this rate if there are 240 students in the entire school, how many stud
    14·1 answer
  • Is 6/5 grater then 4/5​
    9·1 answer
  • The line corresponding to y - 4 = 0 It has the following characteristic:
    15·2 answers
  • Shelly pays $22.75 for 3.5 yards of fabric. What is the price per yard of fabric?
    15·2 answers
  • Solution of <br> y=2x^3-4x^2+3x-1
    10·1 answer
  • For Exercises 3 6, tell whether the relationship between x and y is linear,inverse, exponential, or neither, and explain your an
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!