1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Nataliya [291]
2 years ago
15

Question 14 (5 points)

Mathematics
1 answer:
kati45 [8]2 years ago
4 0

Answer:

Sin (67°)

Step-by-step explanation:

Cos (23°) = sin(90-23) = sin (67°)

Answered by GAUTHMATH

You might be interested in
A 12-ounce bottle of shampoo lasts Enrique 16 weeks. How long would you expect an 18-ounce bottle of the same brand to last him?
levacccp [35]
It will last 24 ......
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A newspaper for a large city launches a new advertising campaign focusing on the number of digital subscriptions. The
JulijaS [17]

Answer:

why does it say answer doesn't exist but still lemme put a answer

6 0
2 years ago
A phone company offers two monthly plans. Plan A costs
Rus_ich [418]

For plan A it will only take five minutes to amount to $20.50

Plan B will need 30 min to cost the same as plan A $20.50

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
-56 ÷ c = 7, c =<br> pls help me
Rus_ich [418]

Answer:

-392

Step-by-step explanation:

-56 x 7=-392

-392 / -56=7

7 0
3 years ago
Asap please !
S_A_V [24]

Answer:

2/3 I think I'm not completely sure

4 0
2 years ago
Other questions:
  • For each statement determine if it is True or False for the graph of 6x – 3y = 21.
    5·1 answer
  • A triangle drawn on a map has sides of lengths 8 centimeters,12 centimeters, and 14 centimeters.the shortest of the correspondin
    8·1 answer
  • Tina practiced piano for 15 hours last month and 45 hours this month A. Use multiplication to write a statement comparing the ho
    9·1 answer
  • 4.05 LC)
    7·1 answer
  • The fourth grade students are taking a field trip and need to rent minivans. Each minivan will hold 8 people. There are 135 peop
    11·1 answer
  • What are two objects that weigh less than 1 ounce? What are two objects that weigh more than 1 ton?
    14·2 answers
  • Please help me with question 5
    13·1 answer
  • Determine the answer to (−3) + (−5) and explain the steps using a number line
    15·1 answer
  • Larry paid $3.20 for 64 ounces of milk. How much did each ounce cost?
    7·1 answer
  • Is the graph nonlinear or linear??
    9·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!