2.75 * 12 = 33.
If the Sanchez family is using 2 3/4 (or 2.75) tubes of toothpaste and there are 12 months in a year, we use the equation above and get 33 as our answer.
Answer:
38°
Step-by-step explanation:
Delta math
Answer:
Which cost category in the table shows an example of direct variation? WEED-HAND
The total cost for office expenses to run the organic strawberry farm varies directly with the number of months it is used. Which equation represents this scenario? Y=63x
What would be the cost for office expenses for 24 months? $1512.00
Step-by-step explanation:
In the hundreds place so its 300
Adjacent angles :
IGJ and IGH
KGL and LGM
vertical angles :
JGK and HGM
IGJ and MGL
hope this helps