1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Novay_Z [31]
2 years ago
13

A line passes through the point (4, -2) and has a slope of -5/4

Mathematics
1 answer:
Alina [70]2 years ago
6 0

Answer:

ftudhdldkdjfjdn cbgffrwwof

You might be interested in
PLZ HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
-BARSIC- [3]

Answer:

I think the awnser is probably b

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
A map using a scale inch of 1 to 5 miles shows a section of land with an area of 3.2 in.² what is the actual area of the section
Karolina [17]

Answer:

The actual area of land is 80 mi² .

Step-by-step explanation:

Given that we have to find the actual area so first we have to square the ratio(scale factor) :

1 in : 5 mi

(1 in)² : (5 mi)²

1 in² : 25 mi²

Next, the actual area will be :

1 in² = 25 mi²

(1 × 3.2) in² = (25 × 3.2) mi²

3.2 in² = 80 mi²

6 0
3 years ago
What are two other ways to name EF
chubhunter [2.5K]
Line EF and Line Segment EF
this is probs wrong, but idk bc there aren't any answer choices
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ramon drew boxplots to summarize the number of pages in each chapter of two books. The value of the interquartile ranges of thes
Brut [27]

Answer:

The answer is c

Step-by-step explanation:

The middle line is in the same spot

7 0
3 years ago
I'll give 30 points and brianlist
Sedaia [141]

Answer:

80,10,66

Step-by-step explanation:

Hope this helps :)

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Angel and Robert want to hike a trail that goes from Maine to Georgia. The trail is 2050 miles long. If they hike 12 miles a day
    10·2 answers
  • Two unique letters are chosen at random from the alphabet.
    9·2 answers
  • Which of the following had a value of 8
    7·1 answer
  • 675,360.41 in expanded notation
    14·2 answers
  • Please help.................
    13·1 answer
  • Need help asap!!!!!!!!!!!!!!!!!
    8·1 answer
  • (4z^5 - 14z^4 + 10z^3 - 16z^2 + 41z - 2) / (z - 2)
    7·1 answer
  • Damon is buying meat by the pound at the deli. For every 5 pounds of meat he buys, he pays $8. What is the cost, per pound, for
    15·1 answer
  • After Thanksgiving, Fernando had 3/8 of a pumpkin pie left. Later that night, 1 point
    14·1 answer
  • (x + 10) (-2x +15)<br><br>cam someone this for me​
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!