1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
My name is Ann [436]
2 years ago
5

Malakai is attending lessons to learn how to play an instrument. She can attend 4 hours of lessons for a total of $100. assuming

the price per hour is constant, how much would it cost for 9 hours of lessons? Show ur work
Mathematics
1 answer:
shepuryov [24]2 years ago
3 0

Answer:

$225

Step-by-step explanation:

$100/4hours=$25

$25 hours per one hour

So, $25x9=$225

You might be interested in
Convert 25% to a decimal
Alisiya [41]
The decimal is 0.25.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The width of a rectangle is 12 units. Can the perimeter x of the rectangle can be 60 units when its length y is 18 units? (1 poi
juin [17]

If the width is 12 and the length is 18, the perimeter of the rectangle is 12 + 12 + 18 + 18, or 60. So yes the perimeter can be 60.

8 0
2 years ago
Determine which one of this is a function
luda_lava [24]

Answer:

Option 2?

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
gavin is making a flag for a school project. He has 3 1/6 ft of fabric. He used 2 1/2 ft to make the flag. How much fabric is re
Artyom0805 [142]

Answer:

he has 0.66 of fabrics remaining, 0.66 can be 33/50

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
How do you solve: 2(5+r)<br><br><br>A :7+r<br><br>B: 10+2r<br><br>C: 12r<br><br>D: 7+2r
maksim [4K]

Answer:

i think it´s b

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • ) Marcus collects donations and sends care packages to troops overseas. He has 36 bars of soap
    10·2 answers
  • PLEASE HELP!!!
    8·1 answer
  • Am 18-foot piece of cotton cloth cost $15.84. What is the price per unit
    10·1 answer
  • Simplify 7(3y-5)+2(4y+3)
    12·2 answers
  • What is the inequality shown in the graph?
    12·2 answers
  • Which statement best explains why the graphed relation is not a function?
    11·1 answer
  • What figure is a dilation of Figure A by a factor of 12?
    14·1 answer
  • Which choice is equivalent to the expression below?
    14·2 answers
  • Write an equation of a line with the given slope and y-intercept.
    9·1 answer
  • USE The two Approches, Find<br>The lCM OF 48, 60,72​
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!