1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lelu [443]
3 years ago
9

If you answer this i will give you 100 points and brainliest

Mathematics
2 answers:
zalisa [80]3 years ago
6 0

Answer:

$4.95

Step-by-step explanation:

<u>Step 1: Find the unit rate (price per slice)</u>

$8.91 / 27 slices = $0.33 per slice

<u>Step 2: Find the price for 15 slices</u>

$0.33 per slice * 15 slices = $4.95

Therefore, the price of 15 slices at the same rate would cost $4.95

algol133 years ago
5 0

Answer:

4.95 for 15 slices of cheese

Step-by-step explanation:

you do 8.91/27 and you get 0.33 the multiply by 15 and you get 4.95

You might be interested in
Lines l and m are parallel and intersected by transversals t and s as shown in the figure below.
kogti [31]
Angle W and Y are right angles and equal to 90 degrees each. Angle z and angle x  are same side interior angles and they have a sum of 180 degrees because of the same side interior angles postulate.

so W= 90  Y=90   X+Z= 180 .  so 90+180+90 =360 degrees. B.

8 0
3 years ago
Which of the following is another way to express the equation 8 - (-d) = 43?
Alecsey [184]
8 - (-d) = 43
8 + d = 43 <==
7 0
3 years ago
Nia fills 4 pitchers of orange juice. Each pitcher holds 3 quarts. How many gallons does nia have?
Zanzabum

this is the answer for your question 4x3=12

so hey what ups

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help with this question
Veronika [31]
2 is the answer you need
8 0
3 years ago
Please help fast and show your work
Wittaler [7]

Step-by-step explanation:

85-83=2

2/85×100

<h3>=2.3%</h3>
3 0
3 years ago
Other questions:
  • if x and y are the tens digit and the units digit, respectively, of the product 725,278x67,066, what is the value of x+y? The an
    12·1 answer
  • A toy factory sold 120,587 toys in 25 days. If each toy was sold for $58, about how much money did the factory earn in 25 days?
    9·1 answer
  • HELP??
    5·2 answers
  • 0.67, 43.8, and 1.0073 in expanded
    6·1 answer
  • Please help me quick
    9·2 answers
  • What is equivalent to 16 + (48 - 12) \ 6 - 5 * 2
    9·1 answer
  • Colin buys a car for £15500.
    15·1 answer
  • Trigonometry: Angles and Length Escape Room (level 3)
    8·1 answer
  • A point at (0, 9) can be reflected across the y-axis. true or false <br>​
    5·2 answers
  • What is the y-intercept of function f?
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!