1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lisov135 [29]
3 years ago
11

Please help me out with this

Mathematics
1 answer:
tekilochka [14]3 years ago
7 0
Yes they are similar
You might be interested in
A plane leaves chicago and flies 750 miles to new york.
valina [46]

Answer:

what is ur question exactly, ur question is missing some parts

5 0
3 years ago
Use the diagram below to finish the statement.<br> The measure of angle A is
Kobotan [32]

Answer:

35

Step-by-step explanation:

that should be the answer

8 0
3 years ago
A pink crayon is made with
Keith_Richards [23]

Answer:

On a basic level, crayons consist of paraffin wax and non-toxic color pigments. The pigments typically come in a powdered form, with the specific colors and amounts determined by the final color of the crayon being produced. Crayons may also contain an additive to improve the strength of the crayon.

Step-by-step explanation:

6 0
4 years ago
Read 2 more answers
The following table lists the frequency distribution for 60 rolls of a die.
Drupady [299]

Answer:

False.................

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine the place value of the digit 3 in the whole number. 2530
masya89 [10]

Answer:

tens

Step-by-step explanation:


7 0
3 years ago
Other questions:
  • How do u do this problem 1/2x-1/4y=10 1/8x-1/8y=19?
    10·1 answer
  • Simplify the expression 2³ × 2² A. 4⁵ B. 2⁶ C. 4⁶ D. 2⁵
    12·2 answers
  • Skskskskskssksk!!!!!!11 HELP PLEASE
    10·1 answer
  • Complete the table below to solve the equation $2x + 12 = 4^x$
    13·1 answer
  • Evaluate the expression (ab)2 for a = 4 and b = 3.<br><br> a.81<br> b.36<br> c.24<br> d.144
    15·1 answer
  • Can someone help me!!!
    12·1 answer
  • Casandra’s family drove 275 miles at 55 miles per hour. How many hours was their trip?
    13·1 answer
  • One serving of a cereal is 3/4 cup. Each box of cereal has about 9 cups of cereal and costs $3.80. Is the price per serving grea
    12·1 answer
  • I’m having a hard time tryna get the answer. Help? <br> (Y+2) times (x+4-5)
    15·1 answer
  • Is 3 divisble by 48.532
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!