1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudiy27
2 years ago
7

4/5 ÷ 2/5..need help..thisbis on my test​

Mathematics
1 answer:
charle [14.2K]2 years ago
8 0

Answer:

4/5 * 5/2= 20/10  =  4/2 = 2/1the answer is 2/1

Step-by-step explanation:

Keep change flip

can i have a brainliest pls?

You might be interested in
Ash is saving money to buy a new bike. He needs $120 but has only saved 60% so far how much more money does ash need
dem82 [27]
Your answer is 48, ash need $48
4 0
3 years ago
Alliya spent $6.70 on 12 pencils at the store. Her cost included $0.46 sales tax. How much did each pencil cost before the sales
Kaylis [27]
52 cents would be the answer.

Hope this helped. Would you like me to explain how I got it?
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Order from least to greatest: -0.45 -25 |-50| 7.3 -1.3
Scorpion4ik [409]

Answer:

-25,-1.3, -0.45, 7.3, I-50I

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Several students measured a 25mm long nail and wrote the measurements shown in the table below. Whose measurement had the greate
Ksivusya [100]
Tenicia (she was the most off)
3 0
2 years ago
Can somelne help me ​
serg [7]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The product of 8 and a number of x
    8·1 answer
  • After a 85 % ​reduction, you purchase a new washing machine on sale for ​$96 what was the original price of the washing machine
    13·1 answer
  • How do I simplify this?​
    11·1 answer
  • Please help me to show my work
    14·1 answer
  • Data from the U.S. Bureau of Labor Statistics show a steady decline in the average workweek of U.S. production workers from 38.5
    15·1 answer
  • Howard planted a tree in his front yard six months, one week, and two days ago. If today is August 13th, what day did Howard pla
    14·1 answer
  • Y+6=5(x−4) how do i make x an independent variable.
    6·2 answers
  • Which pairs of integers are additive inverses (opposites)? Select all that apply.
    9·1 answer
  • For spirit week at a local high school, students were encouraged to wear their school colors of green and white. 2,400 students
    12·1 answer
  • A 15 ft. ladder leans against a wall. The
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!