1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UkoKoshka [18]
3 years ago
5

Pls help me!asap and have a good day tysm......

Mathematics
1 answer:
mash [69]3 years ago
6 0

Answer:

Simplified: C/2 -4

Step-by-step explanation:

the "/" means fraction

You might be interested in
Here jwu4444 thank u so much
Galina-37 [17]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve the proportion
4vir4ik [10]

Answer:

The proportion is 2/7 = 12/42

x = 12

The answer is 12

8 0
3 years ago
Whats 20% of 40?<br> (find the percentage of the whole)<br> im also giving brainliest!!!
Nataliya [291]
0.2 x 40
=8
(change the percentage to a decimal)
6 0
3 years ago
What is the area of this figure?<br><br> Enter your answer in the box.<br><br><br> []m²
tiny-mole [99]

Ans: 81 square metre

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help will give brainliest
Olenka [21]
Give the other person brainliest just answering so they can get it
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Part A: Make tables to find the solution to 4−x = 2−x+1. Take the integer values of x between −2 and 2.
    5·1 answer
  • The isotope samarium-151 decays into europium-151, with a half-life of around 96.6 years. A rock contains 5 grams of samarium-15
    9·1 answer
  • Josh is going to the store to buy cakes to share with the fifth grade. He wants to share the cakes with 86 students. He buys 35
    14·1 answer
  • Michelle cut 1/4 yard of ribbon into 4 equal pieces what is the length of each equal piece
    11·1 answer
  • 4. Miguel is helping his mom paint his home. He finished 2 rooms in ⅓ of an hour. How many rooms can he paint in 1 hour?
    15·1 answer
  • I’m being timed hurry!!!
    10·2 answers
  • At Super Grocery, potatoes cost $2.85 for 5 pounds. At Value Market, potatoes cost $4.20 for 7 pounds. What is the unit price of
    7·2 answers
  • PLEASE HELP ASAP (: <br> Fill in the blank to complete this trig<br> ratio.<br> sin a =
    10·1 answer
  • Help me to answer this pls​
    11·1 answer
  • The side lengths of a 30-60-90 triangle are in the ratio 1 : 3:2. What issin 30°?
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!