1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
IgorLugansk [536]
3 years ago
12

SOMEONE HELP ASAP slope of graph

Mathematics
1 answer:
KonstantinChe [14]3 years ago
6 0

Answer:

2

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please answer the following:
konstantin123 [22]

Answer:

26 1/2

Step-by-step explanation:

convert 4 5/12 into 53/12

multiply 53/12 by 6 to get 53/2

turn 53/2 into a mixed number = 26 1/2

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
azamat

Answer:

the answer is 35 over 102 or 35/102

Step-by-step explanation:

so first we turn that 1 and 1/5 into 6/5 and then we flip the numbers into 5/6. so now we multiply 7/17 x 5/6 = 35/102. The Number can not be reduced.

Brainliest if you liked the answer.

3 0
2 years ago
Answer the question pls xx
yKpoI14uk [10]

Answer:

3 lines of symmetry

Step-by-step explanation:

the lines go through the vertices of the triangle

3 0
2 years ago
Can you answer 14.15.16
Ne4ueva [31]

Answer:

can you please tell me the question there's nothing there

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Solve for x 3x-8/2=x - 6
Liula [17]

Answer: X=-1

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Find the perimeter or cm
    5·1 answer
  • Tito is installing a new kitchen floor. The kitchen is square in shape and has an area of 441 square feet. What is the length of
    12·1 answer
  • Please help Asap. Will give brainiest if answered correctly with a math question
    12·2 answers
  • 0.75 convercion a mixto
    13·1 answer
  • How many meters are in a hectometer
    9·2 answers
  • Find the area of a circle with a circumference of 37.68 units.
    14·1 answer
  • A jar of olive oil is priced $10.08 for 8 ounces. What is the cost per ounce? If Jan wants to buy 5 jars, how much will she spen
    15·1 answer
  • Can u pls do this problem,
    9·2 answers
  • What is (1,3) rotated in 180 degrees?
    9·1 answer
  • Evaluate. Write your answer as a whole number or as a simplified fraction.<br> 12-².4³ =<br> Submit
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!