1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
allochka39001 [22]
3 years ago
5

LOS Ane

Mathematics
1 answer:
Irina-Kira [14]3 years ago
3 0

Answer:

Step-by-step explanation:

Name               Number of minutes

Marcy                           35

Tom                              37

Jennifer                        28

Darnel                           31

total time= 35+37+28+31= 131 minutes= 2 hours 11 minutes

You might be interested in
Which of these represents the equation of a line that passes through the points (-5, -4) and (3, 8)?
Deffense [45]
The answer is a I just did it :)
3 0
2 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=12%20%5Cfrac%7B1%7D%7B3%7D%20%5Cdiv%202" id="TexFormula1" title="12 \frac{1}{3} \div 2" alt="1
aev [14]

Answer:

37/6

Step-by-step explanation:

Simplify the following:

(12 + 1/3)/2

Put 12 + 1/3 over the common denominator 3. 12 + 1/3 = (3×12)/3 + 1/3:

((3×12)/3 + 1/3)/2

3×12 = 36:

(36/3 + 1/3)/2

36/3 + 1/3 = (36 + 1)/3:

((36 + 1)/3)/2

36 + 1 = 37:

(37/3)/2

37/3×1/2 = 37/(3×2):

37/(3×2)

3×2 = 6:

Answer: 37/6

3 0
3 years ago
Mr.Yatabarry’s new carpet covers 128 square feet. It’s twice as long as it is wide. What are the dimensions of the carpet?
Anvisha [2.4K]
Length: 20ft
Width: 10ft
3 0
3 years ago
A text message plan costs $9 per month plus $0.39 per text. Find the monthly cost for x text message The monthly cost of x messa
Sergio039 [100]

Answer:

The monthly cost = $9 + $0.39x

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Solve G(x) for the given domain.<br> G(x) = 3x2 - 2x - 1<br> G(6) =
Elina [12.6K]

Answer:

95

Step-by-step explanation:

G(6)=3(6)^2-2(6)-1

=108-12-1

=95

8 0
2 years ago
Other questions:
  • If 15 books cost $90, what is the unit price?
    9·2 answers
  • Need help asap!! please
    5·1 answer
  • Find the accumulated value of an investment of $1500 for 5 years at an interest rate of 7% if the money is a.compounded semiannu
    12·1 answer
  • The dryer cleaning fee for 3 pairs of pants is $18 what is the constant of proportionality
    7·2 answers
  • Outside a​ home, there is a 4​-key keypad with letters Upper A comma Upper B comma Upper C comma and Upper D that can be used to
    13·1 answer
  • PLEASE HELP ME ASAP!!!!! I ONLY HAVE 2 ATTEMPTS LEFT!!!!
    13·1 answer
  • Please respond ASAP (Free response be specific and explain ! thanks )
    15·1 answer
  • What is the place value of 7 in 74,310,892?
    6·1 answer
  • 20 POINTS!!!!!! SOLVE FOR X​
    9·1 answer
  • :pppppppppppp here it is again
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!