Answer:71
Step-by-step explanation:
Vinegar is the carboxylic acid <span>acetic acid (CH</span>₃<span>COOH) </span>
1288991/7776
Mark brainliest please
Hope this helps you
Answer:
$5
Step-by-step explanation:
To find the unit price, we have to divide the price, $25, by the number of units, 5.
= 5
So, the unit price is $5 per pound.
Good luck ^^
The third option since they both will cross at 5-10 on the graph