1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
natali 33 [55]
3 years ago
13

Help and you get candy :3

Mathematics
2 answers:
vesna_86 [32]3 years ago
8 0

Answer:

40

Step-by-step explanation:

5 x 8 = 40

saw5 [17]3 years ago
5 0
40 reds beads because 5×8 = 40
You might be interested in
2<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Csqrt%7Bx%2B5%7D%2B4%5C%5C" id="TexFormula1" title="\sqrt{x+5}+4\\" alt="\sqrt{x+5}+4\\" al
Andreyy89

2 \sqrt{x + 9}

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
In the following formula what does x(down)1 equal in terms of other variables.
icang [17]

Answer:

It’s b

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me now plz <br> I will mark you brainliest
EastWind [94]

Answer:

  1229 km

Step-by-step explanation:

The missing angle is ...

  180° -60° -75° = 45°

Knowing that, the Law of Sines can be used to find the side opposite the 75° angle.

  ?/sin(75°) = 900 km/sin(45°)

  ? = (900 km)sin(75°)/sin(45°) ≈ 1229.423 km

The UFO is about 1229 km from KA-12.

5 0
4 years ago
A grocery delivery service has 22 members. Each member pays monthly dues of $12.80
slava [35]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

If 9 members paid on the first day, this means they did not pay on the third day

The remaining people (everyone but the 9) paid on the third day

Therefore we must subtract to find out how many members paid on the third day

22 - 9 = 13

Each of the 13 members paid $12.80 which means we must multiply

13 × 12.80 = 166.40

In total, the grocery store collected $166.40 on the third day of the month

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
gavin bought 2 1/2 cubic yards of topsoil for $75 what is the unit rate in cost per cubic yard for the topsoil
Kruka [31]

Answer:

$30

Step-by-step explanation:

Divide the cost ($75) by the yards (2 1/2) to get $30 per yard.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A culture started with 2,000 bacteria. After 3
    6·1 answer
  • 37 is what percent more than 32
    6·1 answer
  • Find all solutions to the equation equation (x - 1)^2 = -4.
    7·1 answer
  • If (x2 – 4) ÷ (x + 2) = x – 2, which polynomial should fill in the blank below? (x + 2) ______ = x2 – 4
    8·2 answers
  • SUPER EASY MATH PROBLEM! PLEASE ANSWER!! 6 POINTS!!!
    12·2 answers
  • Write the following in standard form.
    11·1 answer
  • Tell me the Characteristics of a Reflection
    13·2 answers
  • Sam has $372 and Mark has $12.26. What is the difference? Who has more?
    7·2 answers
  • What is the effect on the graph of y=-2x+7 if the slope changes to 2
    7·1 answer
  • HElp pleaseeeee!!!!!!!!!!
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!