Answer:
I can't solve and show it but only tell a method to do it!
So find the zero of the given factor:
i.e.

Now put its value (-1) in the polynomial

Now if the answer comes zero it is a factor.
You'll get your answer!
1000 candy bars ... $350
1 candy bar ... $x = ?
If you would like to know what is the unit cost per candy bar, you can calculate this using the following steps:
1000 * x = 350 * 1
1000 * x = 350 /1000
x = 350 / 1000
x = $0.35
Result: She can buy 1 candy bar for $0.35, so the correct result would be B) $.35.
Answer:
165.3
Step-by-step explanation:
Answer:
6 and 2/5
Step-by-step explanation:
20% of 32 is 6.4
The answer to this question is
Both Parabolas open to the right, and x= 3y2 is wider than x= 5y2.
(APEX)