1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
satela [25.4K]
3 years ago
10

Wasting my points, say slime

Mathematics
1 answer:
leva [86]3 years ago
8 0

Answer:

slime

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is .4 as a fraction
Dmitriy789 [7]
2/5 is .4 as a fraction
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 2/4 +1/3 equal to?
AlladinOne [14]

Answer:

3/7

Step-by-step explanation:

    2

    4

    1

    3

equals 3 over 7= 3/7

I hope this helps you

6 0
3 years ago
Help please and thank you
sergiy2304 [10]

8 is 91 because 13•7 is 91 inside is needed 91 tiles

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Convert solar days into minutes​
Pepsi [2]

Answer:

1 Solar day = 86,400 seconds (SI Base Unit)

1 day = 1,440 minutes

Step-by-step explanation:

If need anymore help just ask I'm not really good at explaining but I'll try just comment haha ☺️

6 0
3 years ago
A text font fits 12 characters per inch. Using the same font, how many characters can be expected per yard of text? There are 12
Bond [772]

Answer:

432 characters

Step-by-step explanation:

First we can convert 12 characters per inch in to characters per feet. Knowing that there are 12 inches per foot we know we have to multiply the 12 characters per inch by 12, giving us 144 characters per foot. Now we have to convert characters per foot to characters per yard. Knowing there are 3 feet per yard we know we have to multiply 144 characters per foot by 3, giving us a final answer of 432 characters per yard of text.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Twelve people are being honored for their work in reducing pollution. In how many ways can we line up these people for a​ pictur
    10·2 answers
  • The cost of 7 scarves is $50.75. What is the unit price? The unit price is $ per scarf.
    5·1 answer
  • HELPPPPPPPPPPP NEEDED PLEASEEEEEEEEEE
    5·1 answer
  • If i want to build a fence around my rectangular yard, what is the area in fencing if one side is 50 feet long and the other is
    6·2 answers
  • 79 x 52 = <br>46 x 34 =<br>28 x 70 =<br>59 x 31 =<br>62 x 45 =<br>87 x 16 =<br>39 x 20 =​
    13·1 answer
  • If you have two horse pastures, one is. 25 feet by 45 feet and the other is 40 feet by 60 feet, what is the perimeter of the two
    10·1 answer
  • Please help with this question
    7·1 answer
  • Zach loves to volunteer. Last year, he spent 55 hours feeding and brushing cats at the pet shelter on Mondays. He also spent tim
    11·1 answer
  • Graph the solution to this inequality on the number line.<br><br> 5/8 z &gt; 5/6
    13·1 answer
  • At a given time of day, the ratio of the height of an object to the length of its shadow is the same for all objects. If a 4-ft
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!