1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Dominik [7]
2 years ago
11

Plz help me out ohbsbsb

Mathematics
1 answer:
alina1380 [7]2 years ago
7 0
The area is 28 and the perimeter is 14
And the explanation is Area= Length x Width and Perimeter= Length + length + width + width
You might be interested in
A 16 ounce box of cereal cost $3.04 , what is the unit cost ?
Black_prince [1.1K]

Answer:

$.19 per ounce

Step-by-step explanation:

Take the price and divide by the number of ounces

3.04 dollars/ 16 ounces

.19 dollars per ounce

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the expanded form of this number?
noname [10]

i think the answer is A

Step-by-step explanation:

i just think it's a

4 0
3 years ago
I need to know this ASAP
sashaice [31]

Answer:


Problem 1

x=2

y=3

Problem 2

x=-3

y=8


Goodluck :)

3 0
3 years ago
Really confused please help!!​
Ivenika [448]

Answer:

Step-by-step explanation:

The answer is C

Hope it helps ^^

3 0
2 years ago
What is the value of the underlined digit in the number 126,847?
lapo4ka [179]
One hundred thousand
4 0
2 years ago
Other questions:
  • you have a part time job. you work 3 hours on friday and 6 hours on saturday. you also receive an allowance of $20 per a week. y
    8·1 answer
  • What is the reason for statement 4 in the two column proof
    14·1 answer
  • Factor this equation 4x^2-5x-6
    15·1 answer
  • HURRY NEED HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST!!
    9·2 answers
  • a dragster accelerates from rest to 135 mph in 9 seconds. calculate the dragsters rate of acceleration​
    11·1 answer
  • Mason’s mom bought g games online. The games cost $12 each plus a $7 shipping fee.write an equation.
    10·2 answers
  • How would u show work on this i will give brainliest to the first person who helps me with this
    9·2 answers
  • Jan wants to build a circular pond in his backyard. On the blueprint, the diameter of the pond is 15.5 in. The blueprint has a s
    12·1 answer
  • Please help for today
    6·2 answers
  • John drives to work five days a week the month of August round trip between home and his job is 7.56 miles part a: estimate the
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!