1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lys-0071 [83]
2 years ago
5

Tony made $208 for 13 hours of work. At the same rate, how many hours would he have ro work to make $144

Mathematics
2 answers:
DaniilM [7]2 years ago
8 0

Answer:

9 hours

Step-by-step explanation:

208 / 13 = $16 per hour

144 / 16 = 9 hours

AfilCa [17]2 years ago
5 0

Answer:

9 hours

Step-by-step explanation:

208 divided by 13 is 16. So then u take 16 and divide it by 144, and if you do long division you would get 9. Hopefully this helps

You might be interested in
Yesny had $240 to spend on five pairs of jeans. How much did each pair of
krek1111 [17]

Answer:

5x + 10 = 240

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is this answer i need to know please and how you figured it out?
Delicious77 [7]
What is your question?????
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
F(x) = x2. What is g(x)? 1,16
Hunter-Best [27]

Answer:

D. g(x)=(4x)^2

5 0
3 years ago
(2a^3)(4a^6)(2a^3)^6
hodyreva [135]

16a^18 is the answer for what you typed

If the question was ((2a^3)(4a^6)(2a^3))^6, then the answer would be 16a^72.

8 0
3 years ago
Can someone answer this question please?
horrorfan [7]

Answer:

4974

Step-by-step explanation:

4145/5= 829

829*6

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A chestnut falls out of a tree 45 feet above the ground. Use the vertical motion model, H=-16t^2+vt+s s to find how long it take
    9·1 answer
  • the average weight of a mature human brain is approximately 1400 grams what is the equivalent weight in kilograms in pounds
    15·1 answer
  • Solve using test intervals |x 1|> or equal to 4
    13·1 answer
  • Use the formula and the values given to find the value of the remaining variable.
    15·1 answer
  • Use the figure above to identify a pair of similar triangles, then find the scale factor. The image is not drawn to scale.
    15·2 answers
  • Solve differential equation:<br><br> y'''+4y''-16y'-64y=0 y(0)=0, y'(0)=26, y''(0)=-16
    15·1 answer
  • Helpp!!<br> its due today plzz helppp :)
    15·2 answers
  • A 5-pound bag of sugar costs $9.25. What is the unit price of the sugar?
    9·2 answers
  • Can somebody please help me and tell me how did you get the answer please thank you!!!
    7·1 answer
  • What is the term to term rule for 2 6 18 54 162
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!