1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
WINSTONCH [101]
3 years ago
15

PLEASE ANSWER !!!

Mathematics
2 answers:
Y_Kistochka [10]3 years ago
7 0

the answer is 100 milliliteres

Hitman42 [59]3 years ago
6 0

Answer:

we have solved this answer

Step-by-step explanation:

please visit gotit pro .com

You might be interested in
Translate this sentence into an equation. 128 is the product of Donnie's age and 8 . Use the variable d to represent Donnie's ag
Alina [70]
128 = 8d, because the product calls for multiplication to be performed.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The sum of a number and 15 is 63 find the number​
tatuchka [14]

Answer:

x = 48

Step-by-step explanation:

x+15=63\\x=48

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
The following is an example of 5x2
beks73 [17]

Answer:

D.

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Rick made a paper football that was 1 1/6 inches long Carly made one that was 5/6 inches long how many longer was Rick's paper f
Alex17521 [72]
6 I believe if this is wrong sorry
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help I’ll mark you as brainliest if correct!
Pavlova-9 [17]

Answer:

3 ways

36÷6=6

36÷2=18

36÷3=12

maybe if not then 2 or 4

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 99.7 of all newborn babies in the United States weigh between
    5·2 answers
  • Lainey bought a set of 20 markers for $6 what is the cost of one market
    9·1 answer
  • How does the area of triangle RST compare to the area of triangle LMN? The area of △RST is 2 square units less than the area of
    12·2 answers
  • Select from the drop-down menu to correctly identify the property shown. −1.4+(−5.8+(−4.9))=(−1.4+(−5.8))+(−4.9)
    9·1 answer
  • When evaluating the expression 5x^2 for x=4 explain why 4 must be squared before multiplying by 5
    11·1 answer
  • Can someone help me with this I will mark brianliest !!! :D ^^
    12·2 answers
  • Wendy has $17 to buy seed for her birdfeeders. Each bag of seed costs $2. How many bags of seed can she buy?
    14·1 answer
  • A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?
    8·2 answers
  • Please can people help me ( I will be giving brainlyist if 2 people answer)
    7·2 answers
  • Enlarge the triangle by scale factor 0.5 using 3,1 as the centre of enlargement
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!