$37.95 x12= 455.4 so Kevin’s cellphone will cost 455.4 for the year
Answer:
-4x0 -6x -1
Step-by-step explanation:
I believe its true.
Answer:
part a= -1
part b= -4
Step-by-step explanation:
f(x) is y. plug in -4 for y and check x
<span>$20/16=$1.25/candy bar
Candy bars cost $1.25 each </span>