1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Eddi Din [679]
3 years ago
14

11. 1Owl0 – 19w" + 6W8

Mathematics
1 answer:
Gennadij [26K]3 years ago
5 0
I’m so confused what are u trying to ask
You might be interested in
How many times greater is the digit in the tens place than digit on the ones place in the number 55.72
bogdanovich [222]
The digit in the tens place is 10 times bigger than the digit in the ones place
6 0
3 years ago
The shapes below are mathematically similar​
s2008m [1.1K]

Answer:

5 cm is the answer brochacho

7 0
3 years ago
Write the product as a mixed number 5x1 7/8​
Naddik [55]

Answer:

10 5/8

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Question about a rational expression
sesenic [268]
-9=6/v

You have to multiply v both sides because
6/v x v = 6 and helps you get rid of the v on the right side.
If you multiply by 6, 6/v x 6 = 36/v, that’s why it don’t work.

Answer:
-9=6/v
-9v=6
v=-6/9
v=-2/3
3 0
2 years ago
the jones family paid $150 to a painting contractor to stain their 12 ft by 15 ft deck. The smith family 16 ft by 20 ft. What pr
vitfil [10]
12ft x 15ft = 180ft divided $150 = 1.2(this is how much the fts cost)
16ft x 20ft = 320ft divided by 1.2 = $266.66
8 0
3 years ago
Other questions:
  • Ethan's class is handing out balloon arrangements consisting of 4 balloons each. Each balloon has an equally likely chance of be
    10·2 answers
  • The school band is ordering health bars to sell for a fundraiser. The company that sells the bars charges $0.40 per bar plus $20
    11·2 answers
  • A ball was tossed up into the air. The height of the ball as a function of the time the ball is in the air in seconds can be mod
    7·2 answers
  • If Walgreens sells 4 candy bars for $2.00, what is the cost of 1 candy bar?
    14·1 answer
  • The entires of the first row are
    15·1 answer
  • Plssss answer this imma faillll :(((((
    11·1 answer
  • (4f-5+2g)-(6g+4)<br>change to standard form​
    11·1 answer
  • A ladder leans against the side of a house. The angle of elevation of the ladder is 73°, and the top of the ladder is 14 ft abov
    13·1 answer
  • The drama Club meets in the school auditorium every 2 days, and the choir meets There every 5 days. If the groups are both meeti
    15·2 answers
  • Match the verbal phrase on the left with the corresponding equation on the right. Write the letter of the answer on the space pr
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!