1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mila [183]
2 years ago
15

In which graph does the slope of the line l lequal zero

Mathematics
1 answer:
BabaBlast [244]2 years ago
8 0

Answer:

wait can you make the same question with a picture or you don't have any pictures that comes with the problem?

You might be interested in
Is -17 rational or irrational with explanation
In-s [12.5K]

Answer:

Rational

Step-by-step explanation:

See pic below ↓

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
How many different committees can be formed from 11
Vikki [24]

Answer:

2 Committees

Step-by-step explanation:

2 Committees and 3/4 of a committee

There are only 11 teachers so that means only 2 committees can be filled with 4 teachers if that is the max amount per committee.

There are more than enough students so no need to worry on them.

11 divided by 4 = 2.75

5 0
3 years ago
Two friends, Autumn and Angel, had just bought their first cars. The equation
Arlecino [84]

Answer:

Angel can travel 14.3 miles more than Autumn on one gallon of gas.

Step-by-step explanation:

that's what your sentence will look like at the end.

4 0
2 years ago
QUESTION 60 What is the mean of the following set of data? Round your answer to two decimal places. {25, 32, 16, 21, 30, 18, 37}
padilas [110]

Question 60:

The answer is B. 25.57.

Mean is calculated by adding up all the values of a data set, and then dividing that sum by the amount of values.

25, 32, 16, 21, 30, 18, 37=179

179÷7=25.57

Question 61:

The answer is A. 102.

Mode is the number in a data set that appears most often. 102 shows up twice, while the other values only appear once. So 102 is the mode.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
6th grade math help me please ! :))
polet [3.4K]

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expression is equivalent to 17s - 10 + 3(2s +1)?
    15·1 answer
  • A hockey team plays in an arena with a seating capacity of 15,000 spectators. With the ticket price set at , average attendance
    5·1 answer
  • I need help on this how do you find the third measure
    11·1 answer
  • S=6r2t<br><br>plz help 32 points
    14·1 answer
  • The basic measure of mass in the metric system is called
    15·2 answers
  • I literally have no idea how to do this help...
    10·2 answers
  • Which of these is a correct step in constructing congruent line segments?
    5·2 answers
  • You start a small business making lamps. You decide to invest $3,150 of your own money to start
    12·1 answer
  • Angles of Triangles Practice Riddle
    13·2 answers
  • The sum of twice a number and 4 times another number is 4. The difference of the numbers is 5. Find the numbers(help a sis out)
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!