1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dem82 [27]
3 years ago
10

Can someone solve please I’ll give u 20pts

Mathematics
2 answers:
SIZIF [17.4K]3 years ago
8 0

Answer:

a

Step-by-step explanation:

51edf + (5) is 100 so its 300

guajiro [1.7K]3 years ago
3 0

Answer:

4.B

Step-by-step explanation:

Because i have this same book

You might be interested in
A scale measures weight to the nearest 0.1 pounds. Which is the most appropriate way to report weight using this scale ?
ratelena [41]
The answer is A
***********************************
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
A tangent contains at most how many chords?
AleksandrR [38]
A tangent contains no chords
6 0
3 years ago
Number 30, please help
GREYUIT [131]

Answer:

correct

Step-by-step explanation:

Imagine a point in the top left quadrant of a graph

when you rotate it 180 degrees it will end up in the bottom right quadrant

The same will apply if you flip on the y axis and the x axis in no given order

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone please help me with these 3 math questions? <br> ASAP!
Daniel [21]
I only see one question.
The answer is the root 4 has the multiplicity of 2.
7 0
3 years ago
Eric ordered 6 tacos and 1 large pop. The large pop costs $2.00 and the total cost of his order was
pshichka [43]

Answer: 6x + $2= $21.50

Step-by-step explanation:

To make an equation first we are going to give the cost of each taco the variable x since we don't know what it is. Then we will combine 6 multiplied by x to get 6x and add it to $2 to get $21.50 so the equation will be 6x + $2= $21.50. First we subtract 2 from both sides of the equation which makes the equation become 6x= $19.50. Then we divide both sides of the equation by 6 and get x=$3.25. This means that each taco cost $3.25.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • On a board measuring 1x100, each square is numbered from
    9·2 answers
  • In the following shape, two semicircles have been placed at the end of a rectangle whose length is twice its height. Which of th
    15·1 answer
  • Alina spent no more than $45 on gas for a road trip. The first gas station she used charged $3.50 per gallon and the second gas
    8·2 answers
  • Please simplify this expression ! Show your work and please answer this !!
    15·1 answer
  • the daily low temperature readings for a five-day period were as followed -13, -5 ,6, -7, 9 find the average low temperature for
    10·1 answer
  • Four times the sum of a number and -3 is 4 more than twice the number. Write and solve an equation to find the number.
    10·1 answer
  • 70% of days in june were sunny how many days were sunny
    6·1 answer
  • Hi. Could you please help me with this question??
    9·1 answer
  • Consider a function of the form f(x) = 7x^2 + ax, where a is a real number. What is the difference quotient of f(x) for all nonz
    14·2 answers
  • HELLPPPP NEED ThIS DONE IN ! MIn WHATS 1+1<br> a.4<br> b.1<br> C.6<br> D.3
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!