1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kirza4 [7]
2 years ago
7

Complete the diamond and submit your answer as a file upload. 9 -10

Mathematics
1 answer:
Novay_Z [31]2 years ago
4 0

Answer:

-1?

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What was the relationship like between the settlers and Native Americans
miskamm [114]

Answer: Initially, white colonists viewed Native Americans as helpful and friendly. They welcomed the Natives into their settlements, and the colonists willingly engaged in trade with them. They hoped to transform the tribes people into civilized Christians through their daily contacts.

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
You buy 6 apples for $33. WHat is the cost of 10 pounds of apples
Mariana [72]
10 lbs of apples will cost $55 

How? Well...

First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
5 0
3 years ago
spencer surveyed five of his friends to find out how many pets they have his results are shown in the table lara has 3 cody has
Phantasy [73]
The mean is the average.
Add all the number of pets and divide by how many people there were.
3+5+2+4+1
15/number of people
15/5
=3

Hope this helps :)
4 0
3 years ago
Quick algebra 1 assignment for 50 points!
Sergeeva-Olga [200]

The example on direct variation is illustrated below based on the information given.

<h3>How to illustrate the direct variation?</h3>

An example will be:

When x = 2, y = 10. Find the value of y when x is 6.

In this case, this will be calculated thus:

y = kx

10 = 2k

k = 10/2

k = 5

Since y = kx.

y = 5 × 6

y = 30

The value of y is 30.

Learn more about variation on:

brainly.com/question/25215474

#SPJ1

3 0
1 year ago
Graph of the figure after the indicated translation
Arlecino [84]

After the translation performed J is now (-2,-2), M is now (-1,-4), K is now (4,1), and L is now (5,-1).

Hope this helps!

6 0
3 years ago
Other questions:
  • F your car gets 2424 miles per​ gallon, how much does it cost to drive 370370 miles when gasoline costs ​$3.203.20 per​ gallon?
    6·1 answer
  • I need help ASAP
    14·2 answers
  • A polygon is graphed on a coordinate grid with (x,y) representing the location of a certain point on the polygon. the polygon is
    5·1 answer
  • The difference of 2 numbers is 21 and the quotient of the equation is 4 then what are the two numbers?
    10·1 answer
  • what side is the adjacent and what side is the opposite?
    6·2 answers
  • A soccer team has 12 girls and 18 boys. The team is split into groups that have the same ratio of girls to boys as that of the w
    15·1 answer
  • CALLING EXPERTS!!! PLEASE HELP
    10·2 answers
  • Find the unit rate.
    11·2 answers
  • Place the appropropriate symbol betwen each of the following pairs of numbers a: -4
    5·1 answer
  • How do you multiply mixed fraction like this one?<br><br> 2 3/4 x 3 1/2<br> Somoene help me please
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!