1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
alekssr [168]
2 years ago
11

Help me please! Did I do this right?​

Mathematics
2 answers:
MrMuchimi2 years ago
5 0

Answer:

no its A and B

Step-by-step explanation:

snow_tiger [21]2 years ago
4 0
-9/36 Is equal to -1/4 and that’s all that is on there.
Hope that helps!!
:)
You might be interested in
Is it possible for two planes to intersect in exactly one point
Strike441 [17]
Two planes intersect at a line. Not a point.
8 0
3 years ago
Jordan is hosting a fundraiser for her school. She plans to divide ⅓ of the raised money equally across the schools 6 sports tea
tiny-mole [99]
So its
1/3 divided by 6/1
we get the reciprocal
1/3*1/6
so thats 1/18 for each sports team
7 0
2 years ago
I need help on 15 please
Nikolay [14]
The ratio 12:20 because you need it to be equal to 3:5. 3 times 4 which makes 12 so you need to multiply 5 with 4 too
4 0
3 years ago
Find the 12th term for the arithmetic sequence:
Sav [38]
68 should be the answer... Sorry if I'm wrong
4 0
3 years ago
solve the following systems of equations. Express your answer as an ordered pair in the format(a,b), with no spaces between the
kodGreya [7K]
If you multiply the top equation by -2 you get:

-4x -14y = 14 => -4x = 14+14y

now you can plug in the -4x into the second equation:

 14+14y - 3y = -19 => 11y = -33 => y=-3

Fill in y=-3 in either equation to find x:

2x - 21 = -7 => 2x = 14 => x=7

So your ordered pair is (7,-3)
7 0
3 years ago
Other questions:
  • 1.Your primary job’s gross income is $3,500.00/month, and your second job’s realized income is $368.49/month. Deductions are FIC
    14·1 answer
  • A function is given. f(x) = 5x − 7; x = 2, x = 3 (a) determine the net change between the given values of the variable.
    15·1 answer
  • Ling uses 21 bananas to make 7 fruit smoothies. What is the unit rate that Ling uses for bananas per each smoothie? What is the
    10·2 answers
  • Kurt does chores in his neighborhood. The graph shows Kurt’s savings goal for the summer. If he washes 15 cars, how many lawns w
    11·1 answer
  • Vincent bought 25 pound bag of rice. He cooked 6.25 pounds of the rice. He stored the rest of the rice in 3 3/4 pound portions.
    13·2 answers
  • Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​
    12·1 answer
  • X2 - 7x + 9 =0 please leave answer in surf form and simplify ​
    8·2 answers
  • A projectile travels 1,440 feet per second. How fast is the projectile in miles per hour?
    12·2 answers
  • Plzzzzz help 3 9/10 is the same as the sum of 3 1/3 and half of a number what is the number​
    8·1 answer
  • Mac records a measure in square yards. For which type of problem would this measure be appropriate?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!