Answer:
35
Step-by-step explanation:
bundles tundra dismay chard bff dusk m u
Answer:
$17.22 per foot
Step-by-step explanation:
To find the unit rate, divide the amount of money by the amount of feet. This will give you how much money per one foot.
310/18= 17.22222
7^2 - 3 + 9 x 8 / 2
49 - 3 + 9 x 8 / 2
49 - 3 + 72/2
49 - 3 + 36
46 + 36
82
w = 82
1 kilometer=1000 meters so the 8 kilometers he ran would be 8000 meters then theres the 500 he sprinted. he climbed bleachers for 1.5 kilometers which would equal 1500 meters so 8000+500+1500=10,000. He traveled 10,000 kilometers.
17.2 • 3.1
= 53.32
hope this helped :p