1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
lutik1710 [3]
2 years ago
15

Please help me I will give brainliest

Mathematics
2 answers:
Pani-rosa [81]2 years ago
6 0

Answer:Yes, I checked.. it is option 2

Step-by-step explanation:

dezoksy [38]2 years ago
3 0

Answer:

g

explanation:-

hello

You might be interested in
4y+13=37 a 6 b 24 c 20 d 4​
fiasKO [112]
A) 6
Replace the y with 6
4(6)+13=37
Multiply
24+13=37
Add
37=37
I hope this helps :)
If you have any questions about my answer please feel free to ask:)
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 32/144 in simplest form?
Arturiano [62]
2/9 is 32/144 in simplest form
5 0
3 years ago
Which of the following is the best buy?
-BARSIC- [3]

The $1.25 one for 9 Oz box of rice would be the best buy.

<h3>How to find the Unit Price?</h3>

To get the best buy among the given items and prices, we need to find the unit price. Thus, the formula is;

Unit price = Price/Quantity

A) Unit Price = 0.90/6 = 0.15

B) Unit Price = 1.93/12 = 0.15083

C) Unit price = 2.42/16

Unit Price = 0.15125

D) Unit Price = 1.25/9 = 0.138

The $1.25 one for 9 Oz box of rice would be the best buy.

Read more about Unit price at; brainly.com/question/2804909

#SPJ1

3 0
1 year ago
Ben claims that 12 is a factor of 24.how can you check whether he is correct?
Anna71 [15]

Divide the  24  by Ben's  12 . 

If his  12  is a factor, then the division will come out even,
and the answer will be a whole number.

A).  6 x 4 = 24

B).  5 x 9 = 45

C).  3 x 8 = 24

D).  6 x 9 = 54

8 0
2 years ago
Which statements are true about the figure? Select two
Nat2105 [25]

Answer:

The correct answers are A, C, D!

Step-by-step explanation:

I hope you do great!!

4 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the equation of a line with a slope of four and X intercept of -10
    11·1 answer
  • HELP PLZ IDK THE ANSWER<br> 54+6
    7·2 answers
  • HELPPPPPPPPP+ EXPAINNNNNNNN
    9·1 answer
  • . Which Statement Is True??
    6·1 answer
  • What is 1 3/5 divided by 8 4/15
    10·2 answers
  • Help with limits will give brainliest
    7·1 answer
  • Hypothesis Testing is the use of statistics to determine the probability that a given claim is true. In Part II of this project,
    5·1 answer
  • A park is rectangular with a length of 2/3 miles. If the area of the park is 3/9 square miles, what is its width? Input your ans
    14·1 answer
  • If 8 oranges cost $10.40, how many oranges can be bought for $33.80​
    7·2 answers
  • 70. Find the volume:
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!