1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
galina1969 [7]
3 years ago
6

The stem-and-leaf plot shows the distances, in miles, that a group of owners of new cars drove one weekend.

Mathematics
1 answer:
zmey [24]3 years ago
5 0
6 people drove between 50 and 65 miles because the stem-and-leaf plot show 55, 56, 58, 58, 63, 63
You might be interested in
△PQR has two known interior angles of 34°, and 80°. △RST has two known interior angles of 24°, and 90°. What can be determined a
Nonamiya [84]
B.the triangles are not similar
7 0
3 years ago
32 + y - 2y?<br> Re write the equation with the variable with the highest exponent first
SVEN [57.7K]

Answer:

-2y^2 + y +32

Step-by-step explanation:

The variable with the highest exponent is y^2

8 0
2 years ago
Find all the missing side and angles for triangle.
pochemuha

the angles the top part that has a square is 90⁰ and x and y are equal so we will name them both x and all angles together make 180⁰

I don't know about the sides

Step-by-step explanation:

90+x+x=180

2x=180-90

2x=90

x=90/2

x=45

6 0
2 years ago
Rice costs $x per kilogram.
liq [111]

Answer:

$1.3

Step-by-step explanation:

12x+7x+7=31.7

x=1.3

PLS GIVE BRAINLIEST

4 0
3 years ago
Luke has 75 Vbucks in his account he spends 5 Vbucks every 2 hours. At this rate how many hours did it take for all 75 V bucks t
mel-nik [20]

Answer:

30

Step-by-step explanation:

i did the math lol

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Elizabeth works for Picasso paint supplies. Her annual salary is $72,580. What is Elizabeth’s annual social security deduction?
    10·1 answer
  • Cole was driving at 52 miles per hour and drove for 6 hours. How far did cole go?
    7·1 answer
  • The tip for excellent service in a restaurant is 20%. Michael's bill was $60 and he believed he recieved excellent service. How
    11·2 answers
  • Please answer please
    9·1 answer
  • 2/5x = 16 what’s x????
    11·1 answer
  • ASAP please it’s very important
    9·1 answer
  • The cost of 5 pens is $140.50. What is the cost of 1 pen?
    15·2 answers
  • Respond using complete sentences and math language. Mike told his friend Jacky that 16 + 5 * 2 - 3 = 23. Jacky disagrees, she sa
    9·2 answers
  • Write in standard form
    8·2 answers
  • Anyone help meee ?? Plsss
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!