Marta spends $15.98 for 2 pounds of pecan halves. What is the unit price?
2 answers:
Answer:
7.99
Step-by-step explanation:
Answer:
$7.99
Step-by-step explanation:
Just divide by 2 so you'll get the price for each pound(unit price) = 7.99 dollars.
You might be interested in
Answer:
175 hope this helps
Step-by-step explanation:
Add 72 and 113
then subtract that from 360
Answer:
8
Step-by-step explanation:
1 2 3 4 5 6 7 8 quick math
I think the answer might be x=24
21.1 should be the correct answer because 4.5% of 2000 is 90
Answer:
I CANT SEE IT sorry caops
Step-by-step explanation:
if i could see i could answer