1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
snow_lady [41]
3 years ago
14

Heres another please help

Mathematics
1 answer:
Ket [755]3 years ago
4 0

Answer:

31

Step-by-step explanation:

subsitute

35-4

You might be interested in
Original amount: 9<br> new amount: 6
Rina8888 [55]

Answer:

-3

Step-by-step explanation:

you subtracted 3 from the original amount

7 0
3 years ago
If a gas tank can hold 30 gallons, how many gallons does it contain when it is three-fifths full?​
dalvyx [7]

Answer:

<em>3/5 of 30 = (3/5)*30</em>

<em>3/5 of 30 = (3/5)*303/5 of 30 = (3*30)/5</em>

<em>3/5 of 30 = (3/5)*303/5 of 30 = (3*30)/53/5 of 30 = 90/5</em>

<em>3/5 of 30 = (3/5)*303/5 of 30 = (3*30)/53/5 of 30 = 90/53/5 of 30 = 18</em>

<em>3/5 of 30 = (3/5)*303/5 of 30 = (3*30)/53/5 of 30 = 90/53/5 of 30 = 18So when the tank is 3/5 full, there are 18 gallons in the tank.</em>

6 0
2 years ago
Hi guys or eveyone?????
jasenka [17]
Hellooooooo lols thanks for the free points
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
253! divided by 252!
Cerrena [4.2K]

Answer:

1.00039

Step-by-step explanation:

253÷252=1.00039

8 0
3 years ago
You earn $9.20 per hour at your summer job. Identify an inequality that represents the number p of hours you need to work in ord
Korvikt [17]

Answer:

$32.5

Step-by-step explanation:

I hope this helps.

7 0
3 years ago
Other questions:
  • In a week, 18 hens laid 54 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
    9·1 answer
  • PLEASE HELP!!!!!
    5·2 answers
  • Directions: Drag each tile to the correct box.
    6·2 answers
  • WILL GIVE BRAINLIEST !!!
    13·2 answers
  • Given: ∠6≅∠7 <br><br><br>Prove: ∠5≅∠8
    7·1 answer
  • FIREWORKS The designers of a fireworks display want to have four fireworks travel along parallel trajectories. They decide to pl
    12·1 answer
  • Please help me with this for brainliest
    7·1 answer
  • Which unit would you use to measure the amount of water used to water a lawn?
    8·1 answer
  • don't worry about the other writing I want to see it worked out step by step so I can work the rest out and learn how to do them
    9·1 answer
  • Which variable expression represent the word phrase? The sum of 10 and the product of 7 and a number
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!