1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Len [333]
2 years ago
11

Quadrilaterals Quiz

Mathematics
1 answer:
zavuch27 [327]2 years ago
6 0

Answer:

Parallelogram

Step-by-step explanation:

All of the choices are parallelograms.

Hope I helped!

You might be interested in
The health care Jimmy’s employer offers is a fee-for-service plan in which Jimmy and his family must pay for $12,500 in health r
Ostrovityanka [42]
The answer is Letter B - $4,280.00.

Total the amount they could incur because of health issues in a year then deduct it from 12,500.

   = 685 x 12 months
   = 8,220; they incur $8,220 for their health related issues in a year

   = 12,500 - 8,220
   = 4,280; amount they need to pay before the insurance company assumes responsibility.
3 0
3 years ago
Write 492,053 in words form
umka21 [38]
Four Hundred Ninety two thousand Fifty Three.
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
13] Refer to the figure below. Find the value of x.
Leno4ka [110]
The correct answer would be B 94 degrees
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
If the distance from C to C' is 8 and the scale factor is 5. What is the distance from A to C?
Annette [7]
If c & c is 8 then to a and c it’s six if the scale factor is 5
8 0
2 years ago
There are 25 students in the class. 10 students have sports practice after school. What is the ratio of students that do have pr
viktelen [127]

Answer:

2:3 is the answer

Step-by-step explanation:

No. of students those that do not practice = 25-10 = 15

So,

10:15 means 10 upon 15

we get 2 upon 3

means 2:3

plz mark brainliest thanks

3 0
2 years ago
Other questions:
  • Which statement is true
    8·1 answer
  • A statistics instructor designed an exam so that the grades would be roughly normally distributed with a mean of and a standard
    8·1 answer
  • Please help me! I can’t find the perimeter of this shape
    8·2 answers
  • 4. If it costs $18 for 24 pounds of grapes, how much would 8 pounds cost? What is the unit rate?
    8·1 answer
  • (x^5-y^5) divided (x-y)
    10·1 answer
  • Can someone explain me how to solve this?
    6·2 answers
  • How do you make X the subject of the formular in:<br> Y=Bx + C
    9·1 answer
  • 60° 2x + 149 degrees​
    13·1 answer
  • A pound of fertilizer covers 47 square feet of lawn. Vivian Bulgakov lawn measures 8735.8 square feet. How much to the nearest t
    10·1 answer
  • What is the x-value of the vertex of f(x) = -x2 + 9x - 11 ?
    11·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!