$3.60 for 2 cups would be $1.80 for one cup.
$3.60 for 2
$5.40 for 3
$7.20 for 4
$9 for 5
$10.80 for 6
$12.60 for 7
$14.40 for 8
you can measure the first angle with a protractor and then measure the other one see if there is a different angle
Answer:
m 7=129
Step-by-step explanation:
if 6 and 7 are right next to each other. it makes 180 degrees so you would take 180-51 to get your answer
A three-letter word used to show division in a word problem is PER.