1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fynjy0 [20]
3 years ago
7

-20y + 4y = 4 - 8y - 4

Mathematics
1 answer:
fredd [130]3 years ago
4 0

Answer:

y = 0, since 0 is the only number capable of being equal to multiple of itself.

Step-by-step explanation:

-20y + 4y = 4 - 8y - 4

-16y = -8y

2y = y

You might be interested in
Find the mean and range. 18 23 10 39 22 17 16 15
stepan [7]

Answer:

Hey there the answer to your question will be below

Step-by-step explanation:

Mean=20

Range=29

___________________________________________________

Range:

Xmas = 39 and Xmas = 10

39-10=29

____________________________________________________

Mean:

160/8 = 20

Hope that helps!

By: xBrainly

7 0
3 years ago
36.24 divided by 9.06 is equal to
dusya [7]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Help i need ittt!!!!!
borishaifa [10]

Answer:

Point A

Hope This Helps!    Have A Nice Day!!

6 0
3 years ago
WILL MARK BRAINLIEST!!! 6²+9³-16(2h+15)=5h + 9
Dmitrij [34]

Answer:

765-32h-240=5h+9

---->h=516/37

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Plzzz help me i hate math:(
krok68 [10]

Answer:

D

Step-by-step explanation:

Combine the fractions by finding a common denominator (A denominator shared by two or more fractions.)

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Which expressions are equal to 0 when x=-1? Check all that apply.
    9·1 answer
  • What is the answer to x+4=6
    10·1 answer
  • What is the slope of the line shown in the graph?<br> A 3/2<br> B 2/3<br> C -3/4<br> D - 2/3
    11·1 answer
  • 2. The sum of the reciprocals of two consecutive positive integers is 17/72. Write an equation that can be used to find the two
    15·1 answer
  • Solve g = ca , for a
    10·1 answer
  • 5 tons of rocks cost $8,200.00. What is the price per pound?<br><br>2000 ibs =1 ton
    7·1 answer
  • Ima be posting a lot of questions so...cash in. (ONLY if you know the answers)
    5·2 answers
  • When you have &gt; or &lt;, the solutions are only in the shaded area.<br> True <br> or<br> False
    13·2 answers
  • Suppose that the mean GPA (grade point average) for a random sample of all seventh graders at your school is 3.25 and the mean G
    5·1 answer
  • Rectangle with area of 12 square units is dilated by a scale factor of 3. What is the area?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!